Rynek telefonów komórkowych rozwija się nieustannie. Aby na nim zaistnieć producenci prześcigają się w opracowywaniu nowych technologii czego wynikiem były odkrywcze Smartphone’y i wysyp tychże urządzeń z panelami dotykowymi zamiast analogowych przycisków. Czy była to dla wszystkich dobra zmiana? Czy wszyscy nadążyli za rozwojem nowych technologii? Otóż niestety nie. Nie możemy przecież zapominać o osobach starszych. Potrzebujemy z nimi najczęściej stałego i w miarę możliwości szybkiego kontaktu. Niestety starsze osoby nie są skłonne do korzystania z najnowszych osiągnięć technologii czyt. smartphone’ów tak więc idealnym rozwiązaniem dla nich jest telefon komórkowy dla seniora.

Na szczęście znaleźli się producenci wykorzystujący zauważalną niszę, a którzy wyprodukowali telefony na miarę potrzeb osób starszych. Charakterystycznymi cechami tych telefonów są oczywiście:

– prostota obsługi (intuicyjne rozmieszczenie przycisków),

– duże klawisze,

– proste menu,

– brak zbędnych funkcji,

– możliwość zwiększenia poziomu głośności (dla osób niedosłyszących),

– duża wytrzymałość baterii.

Przykładowe telefony komórkowe dla seniora

emporiaTALKcomfort

Telefon niemieckiego producenta. Przeznaczony i zaprojektowany specjalnie dla osób starszych lub wymagających od telefonu spełniania podstawowych funkcji jakimi są dzwonienie i pisanie wiadomości. Charakteryzuje się tym, że umożliwia dostęp do wszystkich funkcji za pomocą przycisków (umieszczonych również na bocznych krawędziach telefonu).

Telefon komórkowy dla seniora Emporia Talk Comfort

Źródło: http://www.emporia.eu/_data/container/container_20/Teaser.22_2.jpg

Więcej o telefonie znajdą Państwo na stronie producenta.

Emporia Elegance

Telefon wyżej opisanego producenta. Tym razem telefon o podobnej charakterystyce, lecz całkowicie innym wyglądzie – wersja elegance.

Telefon komórkowy dla seniora Emporia Elegance

Źródło: http://www.emporia.eu/_data/container/container_20/Teaser.6_2.jpg

Więcej o telefonie znajdą Państwo na stronie producenta.

myPhone Halo 2

Telefon polskiego producenta, stworzony z myślą o osobach starszych. Tak jak i wyżej wymieniane telefony zaprojektowany tak, by mógł być obsługiwany w prosty i przejrzysty sposób. Posiada duże klawisze, wytrzymałą baterię, przejrzysty dźwięk z głośnika, a co równie ważne – kupując go wspierasz polskiego producenta.

Telefon komórkowy dla seniora myPhone Halo 2

Źródło: http://www.myphone.pl/wp-content/uploads/2015/02/product_main_img4.png

Więcej o tym telefonie znajdą Państwo na stronie producenta.